| Petronela89101 a întrebat:

Bună! Cât costă un aparat dentar în 2024?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Depinde daca este metalic, ceramic etc

ai niste preturi (sa le zicem ca referinta) aici https://denttaglio.ro/aparat-dentar-pret/

exemple de preturi pe siteul pus ca link mai sus:

Aparat dentar metalic. Pret standard: 2800 lei. Oferta pret – 1 arcada: 2000 lei...
Aparat dentar ceramic. Pret standard: 3500 lei. Oferta pret – 1 arcada: 2500 lei...
Aparat dentar safir. Pret standard: 4000 lei...
Aparat dentar Damon. Pret standard: 4000 lei.

Preturile pot variaza de la cabinet la cabinet, de la judet la judet, insa nu vor exista diferente enorme intre preturi daca ne raportam la aparate dentare de acelasi tip/fel, diferentele vor fi ceva mai mari daca ne raportam la aparat dentar metalic vs ceramic de exemplu! cu alte cuvinte diferentele de pret, sunt date de "tipul" aparatului dentar!

desi aparatele dentare metalice sunt considerate inca cele mai eficiente...