| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar vrea sa insemne imaginea asta? http://s27.postimg.org/z04yoawwj/11073450_80059950336378 2_649278170_n.jpg
Adica ce semnificatie credeti ca are?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Nu știu. Eu observ că este legată și că niște fluturi colorați o dezleagă. Depinde la ce s-a gândit autorul când a desenat fluturii, adică cu ce i-a asociat. Eu țin să cred că cu creativitatea. Aceea are aripi și culoare... Fata probabil este legată de banalul acestei vieți, nu poate să scrie, să picteze, să facă ceva creativ, și este legată tocmai de această monotonie și automatism al vieții, iar creativitatea îi dă posibilitatea să evadeze din acest univers și să ducă o transversă care să treacă prin această monotonie și să o străpungă. Să străpungă văzutul cu nevăzutul, realul cu imaginarul, alb-negrul cu culoarea.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Libertate.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

O femeie cu parul impletit lejer, dezordonat, dupa brade cred ca e adolescenta, poarta o rochie alba stil vintage. Singura culoare o dau fluturii albastri care incearca sa-i puna fetei o ata neagra pe cap...sau sa o elibereze, vad ca are mainile legate...Pnm.