| aDEeLAa a întrebat:

Ce parere aveti de like-uri pe facebook?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Popularitate virtuală!
Pa, pa.

| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare una dintre cele mai inutile inventii. Exista pentru a-ti exprima aprecierea fata de ceva ce a fost postat, dar cred ca exista moduri mult mai interesante si diverse pentru a face asta decat a da click pe un buton de fiecare data cand iti place ceva. Oricum, nu am treaba cu asa ceva, fiindca nu am Facebook.

| Wøodenpints a răspuns:

Like-ul, o invenție cretină pentru oameni idioți care a ajuns la rangul de monedă virtuală.
Un buton standardizat pentru a exprima o părere pozitivă despre ceva, folosit în special de oamenii prea inapți să se poată exprima în cuvinte atunci când le place ceva.
O chestie oribilă demnă de dispreț. Niciodată nu i-am înțeles rostul, mereu l-am văzut ca pe un instrument de a ideintifica oamenii proști. Oamenii care atunci când au impresia că le place ceva, cea mai bună chestie pe care o pot face este să lovească un buton care să le exprime aprecierea. Ma gândesc că dacă nu poți scrie măcar o frază despre ceva, unde să argumentezi și de ce-ți place chestia aia, probabil că nu-ți place atât de mult și nu-i nevoie s-o faci în public.
Pentru că până la urmă like-ul pentru asta este, să vadă ceilalți ce-ți place ție. Ca și cum i-ar păsa cuiva de asta.

| Crucified a răspuns:

O prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prostie. Dacă ar fi existat un buton " dislike " sau " i hate it " mi-aş fi făcut cu cea mai mare bucurie cont pe acea reţea de socializare online, doar pentru a primi cât mai multe " dislike-uri ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi inseamna o simpla apreciere, "laicul" nu e chiar asa. Strica prietenii sau relatii intre idioti, dezvolta enorm limbincurismul si tampesc oamenii. Vezi mereu baieti care trantesc like-uri la fiecare comnetariu debitat de mintea proastelor pe care ei vor sa le ****, ca altfel nu stiu cum sa se apropie de ele. Vezi un batalion de milogi care vor like-uri la poze, desi arata de parca i-ai nascut pe cur, chiar in noaptea in care ai avut diaree si ai mai fost si violata de 4 tigani si un politician. Lumea a devenit idioata, chiar prea idioata din cauza facebook-ului. Oricum, sperante nu mai am in speciile astea descrise de mai sus, mai nou, au aparut alte creaturi oribile, da, ati ghicit, cersetorii de statusuri.

| Hevnoraak a răspuns:

Îmi place conceptul urăsc abuzurile.
Îmi place să apreciez munca unor artişti sau un persoane care a redactat un articol.
Dar îmi vine să mor când vădilaicurile date în prostie pe facebook.

| Ƨirenia a răspuns:

O chestie de care se profita cat mai mult. Extrem de multi dau like la lucruri care nu le plac...asta-s sigura. Multi nu stiu ce e cu like-ul cu adevarat. N-ai vazut...sunt poze cu oameni bolnavi unde scrie "cat mai multe likeuri, pentru a inlatura boala", sau *** mea. Si da, trebuie neaparat si un dislike.Neaparat!

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Pai nu-i prea corect ca buton de dislike nu exista, dar a fost o idee buna oricum! asa vezi cine te ``apreciaza``