| MamaNegri a întrebat:

Ce parere aveti despre facebook? Credeti ca ne influentiaza pozitiv sau negativ?

Răspuns Câştigător
| dani2404 a răspuns:

Pozitiv dar si negativ. Pozitiv deoarece poti comunica cu persoane, sa iti faci prieteni etc.
Negativ deoarece iti creeaza dependenta, majoritatea pe facebook isi pun poze de pitipance / cocalari si se dau mari smecheri.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai multe probleme da la cei care sant intro relatie si e un beneficiu pentru ca poti intra in multe locuri fara sa iti faci cont.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca pe tine te-a INFLUENTAT negativ.

| Ezeru a răspuns:

Ne influenteaza negativ si este un site cu un abstrat puternic. Pe fondul socializarii de pe el este bazata dorinta marilor puteri de a controla oamenii. Ei stiind tot ce faci in fiecare minut din zi. Pe langa asta daca cineva ar citi termenii si conditiile ar vedea ca orice postezi pe facebook(poza, citat, mesaje intime) devine prorietatea facebook.
Eu nu as recomanda utilizarea lui.

| angemon500 a răspuns:

Pe mine ma influenteaza pozitiv, adica nu as vedea ce e rau sa vorbesti cu prietenii si sa razi(sunt o gramada de poze amuzante pe facebook)

| alinutza0408 a răspuns:

Negativ,luna trecuta am dez contul, nu prea mai ai viata personala

| lupisor a răspuns:

Depinde de indivizi:
Daca stai si-ti consumi jumatate de zi pe facebook... poate fi negativ. Daca stai si te uiti cu invidie gen *ia uite ma ce poza si-a pus asta* etc iar e negativ, pentru tine...

Daca esti in grupuri de socializare si afli noi informatii... poate fi pozitiv. Daca intri pe facebook o data la o zi/ doua, e destul de ok. Intelegi diferenta?

Trebuie sa incerci/ incercam sa nu devenim hiper dependenti de socializarea virtuala. E recomandat sa practici socializarea reala, indiferent de varsta, fiindca in realitate intalnesti diverse situatii si poti invata mai bine din practica decat din vorbe.

tongue

| Georgiana4091 a răspuns:

Negativ...oarecum.dar si pozitiv.Depinde din ce unghi privesti.