| Robi1444 a întrebat:

Ce parere aveti despre Audi S4? Rog sa spuneti tot ce stiti despre aceasta masina. (Pozitiv, negativ nu conteaza).

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere negativa crezi ca putem avea despre o masina de peste 60. 000euro?

| Robi1444 explică (pentru suntserios):

Stiu eu. consumul, taxa.

| suntserios a răspuns (pentru Robi1444):

Sa fim seriosi, cine isi permite masina aia nu se incurca in taxe si consum. iti iei masina cand o poti intretine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce stiu eu despre aceasta masina?
Ca e versiunea sport de A4.
A nu se confunda S4 cu A4 S-line.
Negativ, desi nu prea sunt fan VAG, nu am. Audi in general e un Volkswagen cu defectele "reparate". Tehnic vorbind sunt aproape aceleasi masini, practic insa Audi e mult mai ok. Ei zic ca sunt premium, eu zic ca sunt normale, si Volkswagen e bataie de joc.

| MariusF23 a răspuns:

Pozitiv : merge fain, arata binisor, motorul rupe.

Negativ : te rupe la intretinere, asigurare, taxa de inmatriculare, impozit, sa mai zic?

| Robi1444 explică (pentru MariusF23):

Mai in detalii? Adica mai exact daca stii. Cat consuma?

| MariusF23 a răspuns (pentru Robi1444):

Cat te astepti sa consume un 4.2l V8? laughing o medie optimista ar fi pe la 15%. Plus ca la inmatriculare la primarie tot ce e peste 3000cmc are o acciza de 1 euro/cmc (in cazul in care e inmatriculata pentru prima data in Romania). Iar taxa de poluare e destul de scumpa, pe la 2000-3000 euro. De asigurare nu mai zic, daca ai sub 30-35 ani te astepti pe la 1000-1500 euro asigurare.

| suntserios a răspuns (pentru MariusF23):

Orice are peste 2200 cmc se impoziteaza la cmc cub indiferent unde a mai fost inmatriculata inainte. si e vorba de impozit nu de inmatriculare.

taxa de timbru e mica avand in vedere ca e masina noua si respecta normele de poluare

| MariusF23 a răspuns (pentru suntserios):

La prima inmatriculare in Romania, orice auto cu motor >3000cmc are acciza de 1 euro pe cmc. E separat de impozit.

| suntserios a răspuns (pentru MariusF23):

Mda, inteleg la ce te referi, ai dreptate cu taxa aia

| Robi1444 explică (pentru MariusF23):

Ok. multumesc pentru raspunsuri.

| Robi1444 explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru raspunsuri.

| ȘefuLaValută a răspuns:

I-ati si tu S4 ca sa il pui pe gaz la urma!

| minotaur170 a răspuns:

O masina foarte frumoasa si rapida happy