| deeapp a întrebat:

Ce parere aveti despre graffiti, e o arta sau nu?

8 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Daca te referi la un desen cu adevarat complex da, este o arta cu siguranta. Dar daca vorbim despre orice "baietel de cartier" care isi scrie numele cu un spray pe peretele blocului atunci e cam greu sa o mai consideri arta.

| OldSoul a răspuns:

Daca te referi la acele graffiti complexe, da e o arta, dar daca pur si simplu te referi la acele texte/semne facute din pierdere de timp, acelea nu sunt si nu vor fii o arta niciodata.

| Doub a răspuns:

Da, e o arta.

| LaughingKarima a răspuns:

Da, este arta, daca stii ce faci, daca acel graffiti este frumos si semnifica ceva. Daca doar iti scrii numele pe un perete sau faci niste liniute atunci nu, nu e arta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt desene frumoase facute in locuri adecvate da, este o arta. Daca este un scris pe blocuri mi se pare cea mai cretina chestie(daca as fi presedinte as impusca in cap copii astia care scriu pe blocuri).

| AdycuThebest a răspuns:

Eu cred ca da. este o arta stradala...nu oricine poate face graffiti.winking

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Dupa parerea mea da, este o arta ce importanta are pe hirtie sau pe perete sunt desene doarte frumoase facute.