| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti despre... post negru lunea inceputul saptamanii.se spune ca se tine pentru implinirea unei dorinte, intelegerea in familie.intelegerea cu copii,,, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, este bine ce zici tu, dar de ce trebuie sa tii post doar atunci cand vrei sa obtii ceva? a fost postul sf apostoiliPetru si Pavel l-ai tinut? a tinut doar 9 zile...totusi e bine ca exista un inceput, iti doresc sa ai parte numai de bine, si daca te hotarasti sa tii post fa-o cu sufletul curat, si fereste-te de orice ispita, pentru ca este foarte mare...o zi bunahappy