| XD_Rebecca_1990 a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa ne mutam in Anglia?
Momentan am 15 ani si dupa ce termin a 8a vreau sa invat acolo pentru ca am mai multe oportunitati si n-am absolut nimic de pierdut aici.
Ea nu vrea pentru ca spune ca nu stie limba si ca i-ar fi mult prea greu acolo dar nici macar nu incearca.
Chiar am nevoie de un sfat legat de asta imi doresc atat de mult sa pot locui acolo.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ea nu siar gasi un servici bun. O sa vezi ce faci dupa 18 ani ai sanse sa incerci daca o sa mai fie in UE

| RobertMoon a răspuns:

Nu e o idee buna sa te muti cu scoala de acum in Anglia. Asteapta pana termini 12 clase, iar dupa ce iei bacul te poti muta singura la un camin sau ceva de genul acolo, dar trebuie sa ai note foarte bune pentru a fi primita acolo tinand cont ca nu esti din tara, dar acum dupa cum stii in Anglia este un conflict legat de BREXIT, intr-un fel sau altul englezii nu vor sa mai primeasca oameni din europa la ei etc. nu stau sa iti explic, esti mica, mama ta cunoaste cel mai bine situatia ei de aici + o mutare acolo ar fi foarte costisitoare, deci slabe sanse, mai ai rabdare 3-4 ani si poate vei gasi singura o oportunitate, sunt multi studenti romani prin Anglia.

| Paul754880338 a răspuns:

Eu am un baiat de varsta ta crescut aici in UK care ar vrea sa se intorca in Romania. Sa stii ca nu este chiar roz totul pe aici. Sunt mai multe neajunsuri, iar daca banii ii consideri punctul atractiv sa stii ca pretul platit pentru ei, adica munca, este mare, iar cheltuielile de asemenea mari transforma totul intr-o iluzie. Nu stii asta decat daca locuiesti aici.