| mdc98 a întrebat:

Buna!
Daca am un vecin care face continuu galagie(da muzica la maxim, si televizorul) daca sun la politie il poate sanctiona doar daca face galagie in timpul orelor de liniste? Adica el face si noaptea galagie dar si ziua, dar de exemplu fiind ora 16:00 si da drumul la maxim si face deranj, nu il poate sanctiona din cauza faptului ca nu e program de liniste?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Da, il poate amenda dar cred ca mai intai numai il atentioneaza si la urmatoarea reclamatie il amendeaza!
Apoi nu uita ca orele de liniste incep de la 22 nu de la 16...
Sambata si Duminica toata ziua ora de liniste cu exceptia unei nunti sau orice alta ceremonie!