| toxick a întrebat:

daca vreau sa intru la liceul economic din Galati la turism si alimentatie dupa ce facultate trebuie? si unde?

Răspuns Câştigător
| georgiana_6517 a răspuns:

Avand in vedere ca vei studia la profil de turism ai putea urma Facultatea de Geografie, specializarea Geografia turismului din cadrul Universitatii Alexandru Ioan Cuza din Iasi. E destul de foarte dezvoltata fac de geografie de acolo. Este implicata in multe activitati, proiecte etc.

Ai putea sa studiezi Industria alimentara.

Sau ai putea urma orice facultate vrei daca indeplinesti conditiile de admitere.
Facultatile nu sunt stabilite in functie de specializarea din liceu. (parerea mea)a.

1 răspuns:
| XcoverXcXx a răspuns:

Fac. de economie