| Denisa1522 a întrebat:

Eu vreau sa ma transfer de la Liceul de industrie alimentară Elena Doamna de pe profilul turism și alimentație la Liceul Economic tot pe turism și alimentație din Galați! Cum trebuie să procedez? Când pot sa ma transfer și ce condiții trebuie să am!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu schimbi profilul poti depune cerere de transfer in vacanta dintre semestre.
Daca esti in cl. a IX-a va trebui sa fi avut media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat in clasa de transfer. Daca esti in cl. a X-a sau urmatoarele trebuie sa fi avut media de promovare a ultimei clase cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer.

| Denisa1522 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Sunt clasa a 9a, dar nu-mi place Liceul la care sunt de-aia vreau sa ma mut la celălalt liceu.