| uka15 a întrebat:

De un an si cateva lui am un furuncul in ureche.( la inceput a fost dureri de frunte apoape in fiecare zi dar nu dureri mari. dupa care a ineput sa ma doara in spatele urechi si partea stanga a capului...si prin august 2011 a inceput sa ma doara urechea.am fost saptamana asta la medic si am aflat ca era un furuncul mi s-a dat medicament dar inca nu mi-a trecut tot ma mai doare.) Eu vreau sa stiu e grav k il am de atata timp?

1 răspuns:
| SomeOne_1942 a răspuns:

Acea zona este foarte sensibila pentru ca este aproape de creier si respectiv timpan. Este obligatorie o vizita la medic si sa se ia masuri rapide. Nu este de joaca cu asa ceva mai ales in zona aceea.

Nu vreau sa te sperii, dar in unele cazuri se poate ajunge la operatii, operatie care se realizeaza in 30 minute si esti ca noua. Nu te speria ca trece, doar ca trebuie sa fi supravegheata de medic si trebuie sa iei in serios aceasta problema.

Succes sa scapi cat mai repede!