| Adredemesconf a întrebat:

Bună!

Deci acum 2 ore am pus o întrebare care sunt sigură că am trimis-o, pentru că scria "întrebare trimisă" sau ceva de genu', iar acum când dau la rubrica "întrebările mele" nu-mi mai apare întrebarea! Ce se întâmplă cu siteul? Nu e prima oară când păţesc aşa ceva, am păţit-o şi la răspunsuri de vreo 6-7 ori angry. E foarte frustrant, gândindu-mă că am stat 20 de minute să scriu acea întrebare ~x(. Oricum... aş vrea să pun altă întrebare, să nu mai pierd timpul cu cealaltă, oricum poate nici asta nu o să fie publicată rolling eyes. Sună cam aşa :
Tocmai ce mă "trezesc" după o săptămână în care am fost la bunici, desigur fără net rolling eyes, zic să intru şi eu pe TPU, şi văd o întrebare despre ministrul educaţiei care a dat ordin să se facă ore din prima zi şi să se facă nu ştiu ce cu orarele (nu-mi amintesc exact), mă poate lămuri şi pe mine cineva despre ce e vorba, mai exact?

P. S. 1: Dacă se fac ore din prima zi eu de unde să ştiu ce caiete să-mi aduc la şcoală? Doar n-o să car toate cele 8 kg de caiete pe care le am în drum spre şcoală, pus la întoarcere alte 10 kg de cărţi straight face.

P. S. 2: De data asta am să dau un copy-paste, cine ştie...

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt probleme pe server, de fapt toată ziua așa a fost.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Nu te precipita, chiar daca se fac ore, ceea ce este putin probabil, la inceput iti este necesar doar un caiet pe care sa-ti notezi orarul si sa fii atenta ce se mai precizeaza de catre profesori.
Oricum, nu te impacienta de acum, esti inca in vacanta si nu are rost sa-ti strici vacanta cu frica de ore.
Sa fii sanatoasa si vei vedea ca in prima zi te vei simti f.bine la scoala si vei avea bucuria de a te revedea cu colegii si prietenii tai cei mai buni.

| LucianGabriel a răspuns:

Da cum am patit noi anul trecut, ne-a dat orar-ul din prima zi de scoala(premiera, nu alta), dar nu am facut ore.Sa vedem ce se va intampla anul asta cu invatamant-ul.

| Anileda a răspuns:

Nu se fac ore din prima zi de scoala.