Întrebare recomandată | Azµre a întrebat:

Bună Dimineața!
Întrebări:
1) Copii de 12-13-14 ani de ce vor să-și înceapă viața sexuală? Când ei nu sunt capabil să-și facă fundă la șireturi?

2) De ce fetele sunt atât de neatente și atât de naive încât preferă să aibă un contact sexual fără prezervativ, chiar primul contact să nu zic de altele?

3) De ce nu vă încredeți în medic? De ce întrebați lucruri improprii pe alții? De ce nu întrebați părinții? De ce nu mergeți la medic?

4) Părinții acestor copii ce au de gând să facă cu odrasla lor?

Cam acestea sunt întrebările mele și aș fi tare curios să văd ce răspunsuri am să primesc, atât de la cei în cauză cât și de la restul utilizatorilor!

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Niste intrebari ce se vor a fii retorice dar nu sunt, dupa mine.
Interlocutorul, adica tu, stii deja raspunsul dar ai vrut sa Subliniezi ceva anume, si asta e si ideea.
Tu ai pus o intrebare iar ei ti-au raspuns la intrebare, desi parerea mea e ca nici nu se merita sa ne mai ostenim deoarece se stia raspunsul foarte bine deja.
Ori...
Se stie deja ca fiecare interpreteaza in felul sau.
De aceea ai si intrebat, pentru a "testa" (ce ai facut tu aici - e ca un fel de Mic Test Online) si felul altora (capacitatea acestora) de a rationa, intr-un mod cat mai rezonabil, in privinta acestor -mici dileme (majore de fapt), ce privesc viata intima a copiilor-, sa ma exprim asa.
Ai tras un mic semn de alarma, si nu doar odata, pentru persoanele in cauza (despre care vorbesti tu). Pentru a le deschide ochii.
Despre ce vorbim noi aici? Despre hotarari dezolante, luate inainte de vreme nu?
Insa in alta ordine de idei, daca stai sa te gandesti mai bine, toata aceasta munca de lamurire este, pot spune, in zadar ori poate mint.Dar stai linistit, ca nici multi nu vor fii aceia ce, negresit, iti vor lua sfaturile in considerare si le vor aplica in viata lor personala.
Deci avem asa: doua grupuri formate din anumiti indivizi.
Grupa mica reprezinta minoritatea iar cea mare reprezinta majoritatea.
Cred ca te-ai prins deja unde bat cu aceasta idee.
Acum, dupa ce ti-am oferit si o alta viziune pe masa, care dintre eceste doua grupe crezi ca vor da, cu adevarat, ascultare sfaturilor tale.
Care grupa crezi ca se va deranja, mai mult, pentru a-si oferi timpul si atentia necesare intelegerii acestor -semnale de alarma-? Uite o intrebare retorica.Nu e nevoie sa raspunzi, stai linistit, stim deja.
Chiar daca sfatul este unul benefic, ce mai conteaza?
Indolénta asta, bat-o vina!
Oricum, frumoasa incercare!
Stai linistit ca nu judec, ba chiar apreciez, dar nici mari sanse nu-ti ofer.
Hai sa n-o mai lungesc atat si cu modul meu, incalcit, de a ma exprima.
Am spus ce am avut de apus.

-Numai bine.

45 răspunsuri:
| LoreDenisa01 a răspuns:

1. Cica e o moda sa faci chestiile astea laughing oricum majoritatea fetelor sunt prostite cu promisiuni
2. Pai daca sunt proaste au incredere in baiat tongue
3. Iti dai seama ca parinti lor nu stiu ca fata lor si.a traso de la 14 ani tongue parinti in ziua de azi sunt neintelegatori, si au mereu tendinta sa te certe din orice prostie pe care o faci ..si normal ca fata ii este frica sa spuna acasa ce face. Ar fi fost mult mai bine daca mamele ar incerca sa aiba o relatie de prietenie cu fetele lor
4. Parinti habar nu au ce fac copii lor, deoarece ei sunt mult prea ocupati cu munca, pleaca dimineata si vin seara sad copii cum ar putea sa vorbeasca cu ei? Cand vin seara obositi si nervosi? E pacat ce se intampla...

Sincer eu nu am nimica impotriva inceperii sexuale, atata timp cat esti bine informat si esti sigura ca baiatul merita tongue hai sa fim seriosi ..toata lumea zice ca o sa ai probleme mai incolo. Sincer pana acum nu am vazut cazuri in care fata a ramas handicapata tongue
Eu am facut-o prima data la 15 ani si acum am 17 si inca sunt impreuna cu baiatul respectiv. Am noroc ca am o mama intelegatoare si care ma sfatuit mereu...