| adelina899 a întrebat:

Dintre uleiul de argan, uneliul de cocos si cel de migdale, care este cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

In ce priveste aplicatiile cosmetice, evident fara dubiu uleiul de argan bio. Tot din punct de vedere cosmetic, drept emolient se foloseste uleiul de nuci de macadamia.

In alimentatie uleiul de argan se gaseste si sub forma de ulei de argan alimentar dar e mai putin eficient sau folositor, se foloseste mai rar, de altfel cred ca la noi e foarte putin cunoscut ca exista si varianta alimentara a acestui ulei de argan.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Depinde, la ce vrei sa-l folosesti.