| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor! Credeti ca de saptamana viitoare se vor pune absente la orele online? Tocmai am aflat ca vom face in sistem hibrid si imi e teama de absente, intrucat colegii mei conditioneaza prezenta in grup pe temele si pe ce le dai in schimb, plus copiatul la teste.(profesorii isi pun preferatii sa faca grupuri, ca noi, restul, nu suntem in stare). Anul trecut m-am trezit cu multe grupuri de care nici nu stiam si profesorii suparati, care spuneau ca eu nu am dorit sa particip la ore.
Deci? Credeti ca se pun absente daca facem online? Parca am auzit ca vor sa faca ori catalog online, ori sa scrie pe o agenta note si absente care, sunt apoi trecute in catalogul normal. Am o diriginta cam neimplicata si nepasatoare, care iti raspunde la mesaj dupa 4 zile, asa ca...da.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"saptamana viitoare se vor pune absente la orele online?"

abia ce se vor dezmetici și profii deci in nici un caz!

| Nimeni91 explică (pentru sierra1):

Mersi de raspuns! Am inteles de la o colega a carei mama a fost azi la scoala si a vorbit cu directorul, care i-a spus ca se pun absente, insa ma gandesc ca la partea de elevi care vor invata online, de acasa, va fi cam greu cu absentele, intrucat poate eu in acea zi nu am net sau curent electric, cum s-a mai intamplat, iar profesorii s-au suparat, spunand ca eu nu doresc sa particip la ore.