| darymissspitika a întrebat:

imi place de un baiat lui ii place de mine dar in publik nu vorbeste deloc cu mine sad Vorbim numai prin mesaje pe facebook pe mess sau pe telefon.
Ce ar trebui sa fac?
As vrea sa fiu cu el dar imi este rusine sa o spun!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii place de tine, dar nu vorbeste cand sunteti fata in fata inseamna ca e rusinos.
Mie mi se pare cam aiurea cand o fata ii zice unui baiat ca ar vrea sa fie cu el. Mai bine continua sa vorbesti cu el pe mess si telefon, pana cand o sa se mai obisnuiasca cu tine. Asa o sa ai timp si sa vezi daca el chiar te place sau doar ti se pare.

2 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Spune-i-o când vorbiţi pe mess sau pe facebook. Poate aşa ai mai mult curaj...

| Mareacluj a răspuns:

Daca un baiat nu vb.cu tine in public, desi pe mess, face vorbeste, ori are o problema in sensul ca e f. timid ori nu vrea sa fie vazut cu tine si asta inseamna ca nu tine la tine. Cel mai bine ar fi sa il intrebi exact chestia asta, de ce pe mess, etc. vorbeste cu tine si in public, nu. Eu, in locul tau nu i-as spune direct ca vreau sa fiu cu el, pana cand nu as lamuri problema cealalta. Daca e prea rusinos s-ar putea sa se sperie, daca nu vrea sa fie vazut in public vb.cu tine, inseamna ca nu are rost sa te mai gandesti la el.