| irina4219 a întrebat:

Buna! Îmi poate răspunde cineva care are canal de YouTube? Vreau să mă apuc, cum mă verifică cei de la YouTube că sunt majoră? Sau este de ajuns sa le dau contul de PayPal pentru dovadă?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Eu am folosit cardul bancar al părinților mei, atunci încă eram minor.
Acum am propriile carduri, însă nu mi-au mai cerut vreo dovadă.
Dacă poți să le dai doar contul se PayPal, da, este suficient!

| irina4219 explică (pentru Hyperion7):

Mulțumesc frumos!

5 răspunsuri:
| Basilio a răspuns:

Si eu stiu la fel, nu te verifica nimeni pentru ca este pointless, adica nu are niciun sens efortul.

| RaduNastase a răspuns:

Nu verifica nimeni! Si eu am canal cu 700 + de abonati si stiu cum merge treaba cu Youtube, crezi ca n-au altceva de facut? Te cred pe cuvant, sunt atatia minori in Romania care fac Youtube si canalul lor arata ca au peste 18 ani, nu i-a verificat nimeni pentru ca sunt convins ca nimeni nu si-ar pierde timpul cu asa ceva, pune acolo ca ai 18 ani si apuca-te linistit/linistita ca nu verifica nimeni. :) imi zici si mie cum se numeste canalul sa ma abonez, intre timp, poate iti place ce fac eu https://www.youtube.com/@eugenesromaniangameplay2534

| irina4219 explică (pentru RaduNastase):

De la 1000 de abonati si 4000 de ore de vizionare cand incepe monetizarea, atunci te verifica

| RaduNastase a răspuns (pentru irina4219):

N-am stiut asta, pentru ca nu am avut niciodata 1000 happy multumesc ca mi-ai spus