| MeGusta1995 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi...cum sa fac sa retin mai repede si sa si tin minte o lectie de la scoala....cum ar trebui sa invat? nu prea mai retin asa bine ca si mai demult si nu stiu de ce sad va rog niste sfaturi Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| ionutzul31 a răspuns:

Incearca sa subliniezi frazele care sunt mai greu de retinut.Foloseste tot felul de liniute, bulinute, tot ce iti poate ramane in cap care sa te duca cu gandul la cuvintul cheie al frazei.
Bafta

2 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

De la net. Creierul refuza sa memoreze pentru ca stie ca ai informatia la indemana laughing
Cand ai ceva de invatat, cauta sa intelegi ce citesti, compara si leaga cu ce cunosti, asa cand o sa ai nevoie de noile informatii, te gandesti la cele vechi, intelese, si le gasesti si pe celelalte.

Răspuns utilizator avertizat