| kitisupercool a întrebat:

Buna,imi puteti da va rog niste exemple de puteri supranaturale pe care le-ati vazut in anime-uri?

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Hellsing, caracter alucard : metamorfoza reincarnare, simbioza, invocare de o armata imensa de cateva zeci de milioane, Posesie, Imortalitate, regenerare la nivel foarte marit.
Anime Blood Lad caracter staz: Abilitatea de a opri inima inamicilor si a o distruge in cazul in care se uita in ochii lui, Regenerare, invocarea/intruchiparea puterii lui spirituale in diverse forme,
Anime Bleach caracter ichigo: Cand e pe moarte intra intr-un rage si devin exponential mai puternic, Abilitatea de asi pune o masca oricat de idiotesc ar suna, care ii mareste puterile prin acelasi principiu ca acel rage doar ca nu la fel de drastic, Un fel de skip al pasilor prin care acuma e intr-un loc acuma in altul dar nu-i teleportare,
Anime Deadman Wonderland Caracterele mai speciale in general: Manipularea sangelui in corp in diverse feluri de la a face un scut pana la un proiectil ce depaseste bariera sunetului la chiar biciuri etc,
Anime Darker than Black orice caracter numit contractor cred ca numai tin minte exact : Orice putere specifica unui individ de la a controla vremea la a putea folosi teleportarea electricitate posesie etc, cu conditia ca respectivul caracter sa isi indeplineasca obligatia sa o numesc asa pentru fiecare data cand foloseste puterea, cred ca ajung, Funda?

8 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Controlul vectorilor
teleportare
manipularea perceptiei
regenerare

| Dante30 a răspuns (pentru neca):

Oho nice elfen lied BRAVO bro uitasem de lucy XD

| neca a răspuns (pentru Dante30):

Raspunsul meu nu are nici o legatura cu elfen lied

| Dante30 a răspuns (pentru neca):

In elfen lied am auzit de vectori pentru intaia si singura data si am urmat peste 450 de animeuri din care jumate shonen asa ca imi cer scuze pentru ca eu asa interpretasem, atunci de unde puterea?

| Dante30 a răspuns (pentru Dante30):

Am vazut* scuze eram grabit >_

| neca a răspuns (pentru Dante30):

A lui accelerator din a certain magical index

| Planta55 a răspuns:

Invizibilitate/teleportare/chemarea unu animal/bestie/regenerare etc...

| xBlackDreamx a răspuns:

Fulger, foc, apa, pamant, aer, teleportare, chemarea unui animal/unei creaturi, hipnoza, invizibilitate, etc