| Gabyfire000999888 a întrebat:

In clasa 9 la chimie se mai fac experimente cu eprubete?

Răspuns Câştigător
| Queenofpain19999 a răspuns:

Buna. La liceul meu am facut si in clasa a IX-a si in clasa a X-a. Deci cred ca da, mai ales daca aveti laborator de chimie echipat cu tot ce este nevoie pentru astfel de experimente. Conteaza mult totusi profesorul cu care faci si cum isi organizeaza materia.

4 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

Hei
Eu am facut experimente la scoala de genul doar cu acordul profesoarei si am fost supravegheata de ea.
Daca chiar vrei sa faci asa ceva, rugati-o sa faceti o ora pe saptamana experimente cu eprubete pentru ca sunt foarte frumoase si te fascineaza culorile laughing
Eu in a 12-a numai de astea am facut (am fost la mate-info) si nu dadea nimeni la chimie bacul si am facut experimente happy
Mult succes la scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rar, dar se fac. Eu am avut un optional la chimie si acolo mai faceam.

| Hexiled a răspuns:

Depinde de profesor si scoala, noi nu am facut experimente. La final de an in a 10 a ne a aratat asa ceva doar ca sa atraga atentia spre final de an dar in rest nu am facut la ore

| NotMyFault a răspuns:

Depinde de profesor.