| iliiiinca a întrebat:

Buna, lumeee. Am și eu mica întrebare, poate vi se întâmpla și voua. Știți chestie cu legea atracției? Parca la mine este invers. Când imi imaginez ceva in viitor, sunt pozitivă, optimista, nu se întâmpla așa, parca la mine in viața funcționează sa nu am planuri, dacă imi fac planuri nu imi ies. In schimb, dacă abia aștept sa scap de o situație sau imi imaginez ca ma duc undeva și va fi ceva nasol, se întâmpla ca totul sa ma ia prin surprindere și sa fie bine. Daca aștept ceva cu entuziasm, o sa fie nașpa, dacă nu aștept sau abia aștept sa treacă, o sa fie o amintirile foarte tare. Cum vine asta? laughing Ma înțelegeți? Vi se întâmpla și voua la fel? Oare de unde vin lucrurile astea?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu stii sa canalizezi partine bune, fara ganduri rele doar la bine sa ai parte de chestiile utile. Nu zi la nimeni de chestia asta altfel o sa te bage in pamant ca nu exista, sant povesti, se bazeaza pe realitate. Mie mi-a mers in viata principiul legii atractiei dar nu mi-a mers in relatia sentimentala pentru ca am dat numai de tipe neserioase, voiam ceva bun.

| stef87 a răspuns:

Dar in sah stii ce principiu e? Sa incerci sa ai cel putin o solutie pentru pasii cei mai favorabili ai adversarului ( respectiv nevaforabili tie). Fiind la mutare, esti cu un pas inaintea "raului". Daca se intampla ceva in favoarea ta, nu ai decat sa-l pupi pe adversar si sa profiti de binele creat.

Cam asa si in viata: e frumos sa visezi, dar trebuie sa ai solutii mereu pentru ceva realistic negativ, incat sa nu fii surprins/a negativ. Nu putem anticipa totul, iar surprizele placute sa tot fie happy, insa daca ne putem anticipa pagubele, de ce sa nu a facem?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vin din tine. Dacă afli cum vin din tine, ai rezolvat.