| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma puteti ajuta a-si vrea ma multe informatii despre invatamantul la distanta vreau sa stiu cum functioneaza si daca diploma de licenta are aceeasi valoare ca a celor ce au facut facultatea la zi.Am auzit ca trebuie sa inveti totul singur si te prezinti la facultate doar la examene e adevarat?

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

In cazul in care facultatea pe care vrei sa o urmezi este acreditata, diploma are aceeasi valoare ca cea de la cursurile de zi. Diferenta e ca trebuie sa inveti singur si sa sustii examenele. Totusi, inaintea examenelor exista sesiuni de pregatire, organizate de facultate, la care te poti prezenta.

| EUSIATIT a răspuns:

E bine sa te infarmezi direct de la facultatea la care te inscrii pentru ca; dupa razboiul cu Spiru Haret nu stiu ce mai estebn in invatamint ce mai este valabil sau nu,,,,, fi foarte atenta,,, succes'

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. te duci la mare, la munte, si te distrezi si la examen dai banul si iei examenul.si esti desteeeept...si cu diploma. iar tu? valoarea ta, valoarea ta...