| Dy3nutzza a întrebat:

mai exista in ziua de astazi prietenie adevarata? Eu una nu cred. Daca voi aveti astfel de prieteni va rog da-ti exemple.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Există, dar că unii sunt prea influenţaţi de aparenţe şi caută prieteniile adevărate în total alte locuri decât unde ar putea găsi. O prietenie adevărată pur şi simplu se reduce la a avea sentimente adevărate unul pentru celălalt. Eu cunosc oameni care sunt între ei prieteni adevăraţi, poate chiar şi eu am parte de astfel de prietenii, totul este să nu fii pretenţios. Secretul se reduce în a oferi celuilalt cel puţin cât vrei tu să primeşti şi el să facă la fel. Nu este deloc greu.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exista prieteni adevarati. Dar depinde de fiecare cum percepe actul prietenieihappyUnii au niste cerinte mult prea mari de la altii si apoi se plang ca nu au prietenii. Un prieten trebuie acceptat asa cum ewinking

| Bacemi a răspuns:

Exista cazuri. Depinde si de tine. Eu de exemplu mi-as putea face multi prieteni care sa merite poate dar nu sunt foarte sociabil. Am cunoscut persoane deosebite. Am avut un coleg de clasa, Viorel care era foarte sufletist. Mereu mi-a vorbit frumos si chiar era genul de om care sa intoarca obrazul. Rareori isi iesea din fire si apoi ii parea rau si se simtea rusinat. E un baiat deosebit.

| Ea12345 a răspuns:

Rixu are dreptate.Noi 3(ea, eu si oana) suntem ca 3 surori.Nu cred ca ne-am certat vreodata si nici nu ne vom certa...

Exista prietenie adevarata, doar sa stii unde sa o cauti.

| dadaaaaa a răspuns:

Cam greu, si eu am o ``cea mai buna prietena`` dar sincer exista mici conflicte care nu dureaza mai mult de 1 zi de suparare.

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Da:X:X
oana si lori st ca surorile mele:X:X
exista pr adevarati:XX::X:X
RLP \m/

| TheButterflyEffect a răspuns:

O sa iti dau un singur exemplu. Chiar daca tin f mult la prietenele mele, o sa iau o fata. Una singura. Cea pe care o consider sora mea. Ea ma invata mereu ce inseamna prietenia, tin la ea extrem de mult. Cred ca nu m`ar lasa niciodata de izbeliste, la fel cum eu nu as pleca niciodata de langa ea. Cred ca ea e ingerul meu pazitor, chiar ma consider norocoasa ca am gasit-o in atata lume. Da, prietenie adevarata exista!