| AvalohAlyn a întrebat:

Mai exista prietenie adevarata? Aveti prieteni adevarati?

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Intr-adevar prietenii adevarati sunt tot mai rari... uneori te uiti dupa ei si parca nu vezi nimic... te intrebi unde au disparut toti cand ai nevoie de ei. unde sunt prietenii alaturi de care cu ceva timp in urma radeai, comunicai, ieseai undeva.
Cred ca societatea in care traim i-au facut pe multi sa se schimbe...sa isi schimbe interesele si modul de a-si alege prietenii... ajungem sa fim prieten cu cineva atat cat e bun cu noi.apoi...nu il mai cunoastem...de ce? Nu stiu nici eu... poate ca viata asta ii determina pe unii sa fie doar pe interes...sa nu le mai pese de o prietenie adevarata.si totusi auzeam pe cineva spunand ca prietenii reprezinta modul in care Dumnezeu are grija de noi... daca e asa...atunci cei care nu au prieteni deloc cum se simt, ce sa mai spunem despre ei?
Si eu mi-am pierdut aproape toti prietenii... cei mai multi au ramas in virtul, cum spunea si legiuitoarea...cu multi ma inteleg foarte bine si fara sa ii fi vazut vreodata fata in fata...
Stii tu vorba aia...prietenii vin si pleaca, insa doar cei adevarati raman in viata ta!

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da mai exista dar se gasesc foarte greu sad
Eu am o prietena adevaratalove struckNe cunoastem de la 9 ani si acum avem 16 si ne intelegem foarte bine.Ne-am ajutat mereu una pe cealaltalove struck

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Există şi îmi place să cred că am.

| Viuvi a răspuns:

Dap. o cunosc de 9 ani desi la inceput nu ne intelegeam
-eram mici si eram niste scorpii-
O cunosc mai bine decat ma cunosc pe mine!
Am trecut prin atatea si sigu nu ne-am trada una pe alta pentru nimic in lume!
Exista, sunt rari dar inca exista!

| Sunshine_2005 a răspuns:

Cred ca mai exista desi sunt foarte putini...eu am o prietena adevarata pe care o cunosc de 5 ani si e ca o sora pentru mine...

| OFF a răspuns:

Salut!
da mai exista eu am prieteni adevarati nu asawinking
trebuie sa mai lasi si de la tine cateodatawinking daca nu mai mereuwinking

multumesc

La revedere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îi înumăr pe degete câți am, în viața reală. Sunt pe cale de dispariție.
În cea virtuală foarte mulți: comunicăm, facem schimb de impresii și păreri, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si apoi nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, dar trebuie sa stii sa-ti alegi prietenii. In afara netului eu am patru prieteni pe care ma pot baza si care m-au ajutat la nevoie. Pe net, am de asemenea cinci persoane pe care am ajuns sa pun mare pret. Cu doua dintre ele urmeaza sa ma si intilnesc in curind, sa ne putem vedea si sa putem vorbi si live happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.
prieteni adevarati?!?
[-x. never
prietenie adevarata?!?
poate doar cu mamawinking

am invatat sa nu mai credwinking
sa nu mai imi pese
sa nu mai pierd nopti planse din cauza. unei.
idioatewinking
altceva nu am de ziswinking

maybe. prietenie adevarata gasesti.
dar trebuie sa stii sa o cauti cu atentie.
si sa stii sa o alegi pe cea corecta. altfel pici din lac in putwinking
[proprie experienta]
poate ca am doar 12 ani.
si nu sunt in masura sa`mi dau cu presupusu` pentru asa ceva.
dar credeti`ma!
atat am avut de spus sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi nu as mai crede ca exista prieteni adevarati.la inceput toti te ajuta,,, apoi isi dau arama de pe fata