| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappymi-am pierdut buletinul si nu vreau sa afle parintiisad. oare trebuie sa platesc amenda? cat? de ce acte am nevoie sa-mi refac buletinul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Certificatul de nastere si vira unde te-ai nascut, la Baia mare, Bucuresti, Constanta la evidenta populatiei iar daca ai domiciliul stabil precum si un imobil pe numele tau sau al sotului o poti face si de unde locuiesti.

| hitron a răspuns:

Uite aici un articol mai bine documentat despre ce acte ai nevoie pentru a-ti face un buletin nou si cat te costa: http://adprice.ro/cum-sa-iti-faci-un-buletin-nou-si-ce-acte-sunt-necesare/

Nu e asa de complicat precum pare!