| BiaAi5P a întrebat:

Bună!
Nu știu dacă am ales bine categoria dar as vrea sa știu dacă este normal că o persoană să te întrebe chestii prea personale, cum ar fi un coleg de munca?

Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

Este normal sa intrebe, mai ales daca e interesat de tine. Dar daca iti baga minciuni pe gat, cum ca e normal sa-ti stie viata privata doar de dragul de a o sti, atunci nu. Nu este normal si e un bagacios.
Daca te deranjeaza, poti da raaspunsuri evazive.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nromal si nici indicat sa discuti intimitati, sau chestii personale, cu colegii de munca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de personale sunt intrebarile si depinde ce relatie ai cu colegul de munca.

| BiaAi5P explică (pentru suntserios):

Pot spune că vorbim doar pentru că lucrăm în același loc, acum bate apropouri serioase și este foarte curios despre viața mea privată.
Spune că este ceva normal dar sincer nu ne știm așa bine.

| sierra1 a răspuns:

Dacă sunteți amici/colegi apropiați, de ce nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Așa sunt unii mai băgăcioși.Dar nu ai de ce să dezvălui chestii personale nici colegilor de muncă, atât timp cât nu au legătură cu serviciul.

| VoidEternal a răspuns:

El poate să întrebe. Tu poți să nu îi răspunzi.

| wildthing a răspuns:

Ar vrea sa te cunoasca mai bine. Chiar nu iti dai seama de ce?winking

| Miruna333 a răspuns:

Depinde si de relatia dintre voi. Insa, daca trece de anumite limite si nu te simti confortabila, spune-i aceste lucruri. Nu ai vreo obligatie de a ii raspunde