| Na0al a întrebat:

o prietena de-a mea nu stie sa citeasca este in clasa a 5 a si nu stiu cum s-o ajut ajutati-ma voi funDa!:*

4 răspunsuri:
| fuckThisLife a răspuns:

Multa repetare

| Evee04 a răspuns:

N-ai vrea sa o invat yoo

| albastrualb77 a răspuns:

Pai ar trebui sa citeasca cat mai mult, eu una cred ca ea ar trebui sa isi dea interesul cel mai tare nu tu, cu cat citeste mai mult cu atat o sa stie si ea sa citeasca mai bine.

| Flory_2183 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa citesti cu ea carti mai usoare si cand nu citeste sa scrie cat mai mult si sa repete cu voce tare fiecare cuvant scris(sa nu razi de ea sau sa fi ironic\a ca se descurajeaza si renunta)...succeshappy