| Crisucriss a întrebat:

O prietena sa drogat pentru prima oara...nu stiu ce a avut...ajutati-ma sa o ajut

Răspuns Câştigător
| gazza01 a răspuns:

Faza cu parintii este cea mai proasta idee, incearca sa vorbesti cu ea, sa ii explici ca cei care se drogheaza sunt niste ratatzi, ca afecteaza creierul si ca da efecte halucinogene, o ia razna, devine dependenta si o sa moara la o varsta nu foarte inaintata. Totusi nu cred ca este asa grav, a incercat prima data, de curiozitate, poate. Am facut si eu asta acum catziva ani si de atunci nu am mai pus gura pe asa ceva. Am vrut sa vad cum e... Depinde de drog, de la unele nu devii dependenta din prima. Daca a bagat in vena mai mult ca sg devine. Eu asa stiu. Contrazice'ti'ma daca nu e asa! Daca e grav, vorbeste cu parintii ei! DOAR DAK E GRAV! Ca nu vrei sa-ti pierzi prietena pentru ca o sa creada ca ai parat'o, nu? Si dupa nu o mai poti ajuta pentru ca se va ascunde de tine... Bft. Funda?batting eyelashes

| Crisucriss explică (pentru gazza01):

Am vorbit cu ea dar nu ma ascultasad

4 răspunsuri:
| darkmonster a răspuns:

Probabil că are probleme sau a vrut să-ncerce chestii noi. ai putea să vorbeşti cu ea, despre problemele ei şi să încerci să o convingi că nu e tocmai soluţia perfectă. poate doar a vrut să experimenteze. vorbeşte cu ea! happy

Răspuns utilizator avertizat