| Răpităînnori a întrebat:

Este durerea cel mai bun profesor?

5 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Nu! Exista si durere care nu e profesor de nici un fel, si pe asta o numim "trauma".

| Felissa13Eden a răspuns:

Din pacate, da. Eu cel putin am deprins cele mai multe lucruri din suferinta si durere.

| MistarGoGu a răspuns:

Pentru adulți sau copii? Unui copil ii spui de 10 ori " Te arzi la aragaz "! El crede ca faci misto! Atunci ai 2 variante :
1. Il lasi sa se ardă sa plângă sa-l usture pana se pi$â pe el si esti SIGUR ca nu mai ajunge la aragaz in următorii 10 ani...
2. Ii iei palma o duci aproape de flacăra cat sa simtă un pic arsura...
Sa mai " dezvolt " scenariul?
In limita siguranței fizice Il poti lasa sa experimenteze pe pielea lui diverse pericole!
Din maxim 2-3 garantat se satură si revenim la explicatii!

| Răpităînnori explică:

E clar că durerea e cel mai rău prieten.