| anonim_4396 a întrebat:

Raspuns urgent! Cum sa scap de teama de inunernic? Am o spaima mare si nu stiu de ce? Ma tem ca va iesi ceva din intuneric si ma v-a inspaca....si mai am o problema cu somnambulismul.Va rog fara raspunsuri la misto!

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

Seara inainte de somn si pe tot restul zilei puneti in minte ca esti curajoasa si nu ai de ce sa te temi de intuneric, totul se desfasoara la nivel mental facand acest exercitiu zilnic o sa treci usor nu te mai gandi ca daca e intuneric iese nu stiu ce astea sunt povesti gandeste mereu pozitiv, pana la urma creierul se teme de intuneric deoarece nu distinge bine ce este in jur si asa intervine imaginatia, sper ca te-am ajutat bafta.

1 răspuns:
| Weedier a răspuns:

Poti sa dormi cu mama ta, cu fratele, cu sora, daca ai.si eu aveam mare teama de intuneric, cand aram mica trebuia sa ma adoarma cineva ca sa dorm singura in camera, ca altfel nu puteam sa adorm, dar cu timpul nu mia mai fost fricahappyfunda?big grin