| onootza27 a întrebat:

Cum scap de teama de intuneric? O am de cand ma stiu si orice as incerca tot nu gasesc o solutie.Daca ma trimiteti la psiholog ma supar. Apreciez orice raspuns.Numai bine!

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Trebuie sa te lasi purtata de val,trupul tau sa fie in incaperea intunecata, dar mintea pe pajisti luminoase, in locuri pline de culori, sau sa te gandesti la ce ti s-a intamplat in timpul zilei, cum mergeai pe strada si era un soare arzator pe cer si mai presus de toate sa te gandesti ca raha** asta de noapte o sa treaca si va veni o noua zi plina de lumina si te cei distra pe cinste.Bafta! :*

| Anapoda a răspuns:

Pai poti incerca sa te gandesti la altceva, sau sa canti. Pe mine asta ma ajuta cel mai mult cand imi era frica de intuneric sao o alta varianta, te poti rugawinking Numai bine!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Si eu ma ascundeam sub patura,lasand loc doar cat sa respir,ori la intuneric ma uitam mereu in urma,simtind fiori. Odata mama mi-a zis:-,, Daca ar fi cineva papat de prin imprejurimi, ai fi aflat, dar asa nu ai motiv sa te temi, ca nu exista.Solutia e concentrarea asupra faptului ca nu ai cunostinta sa existe vreun antecedent.