| abcdefgh a întrebat:

Reprezentantu Avon trebuie sa plateasca ceva? Inca ceva: Toate produsele comandate de pers trebuie sa aiba o anumita suma? Adica eu strang banii si in total am 260 lei( noi) Exista o limita unde trebuie sa ajug?(scuzati-ma dar nu stiu cum sa ma exprim, totusi sper ca ati inteles. Fundita

Răspuns Câştigător
| SheWasHere a răspuns:

Buna seara.
Pentru a te înscrie ca reprezentant Avon nu se percepe nici o taxa, dar în schimb trebuie sa semnezi niște formulare (în prima instanta), plus ca trebuie sa fii majora - sa ai peste 18 ani. In legătură cu comenzile:
~pentru cele de -50 lei se percepe o taxa de 5 lei și nu primești comision deloc;
~pentru cele de +50 lei120lei nu se percepe taxa dar nu primești comision deloc;
~pentru cele de +120 lei se aplica comisioanele specificate în contract și pe internet, pe pagina unde te loghezi în contul tău de reprezentant (sunt informații confidențiale și prefer sa nu le fac publice).
In legătură cu limitele:
~în primele 2 campanii: 400 lei
~în următoarele 2 campanii: 650 lei
~începând cu a 5-a campanie: 850 lei
~începând cu a 6-a campanie: 1800 lei (doar dacă le-ai achitat pe toate celelalte la timp, și nu ai intrat în perioada de restanta!).
Bafta! happy