| YO2DHN a întrebat:

Buna seara!
Am o skoda romster 1.6..nu mai merge pozitia spate stinga.Am demontat tot ansamblu cu becuri ca sa schimb becurile.Becurile sunt Ok.Pe firul gri care corespunde pentru pozitie spate stinga nu vine tensiune.in rest toate becurile se aprind.este siguranta separata doar pentru pozitie spate stinga+dreapta? Care ar fi problema? Contacte perfecte la conector

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Pe firul gri care corespunde pentru pozitie spate stinga nu vine tensiune...Care ar fi problema?"

măsori tot așa, continuitatea până la blocul cu siguranțe apoi de acolo spre intrerupătorul de poziție. Așa găsești problema