Întrebare recomandată | Onisim13 a întrebat:

Buna seara.
As dori un sfat de la voi.
Fac rugby dar vreau sa ma apuc si de albine ( stupi).Ce parere aveti, pe ce cale sa apuc?

Răspuns Câştigător
| firstboy a răspuns:

Pai eu am 14 ani si sunt innebunit de albine, strabunicul meu avand 200 de stupi
Uita-te pe youtube la ioan ursu sau profu online, cel mai bun apicoltor, vei afla acolo tot despre albine in videoclipuri laughing))))))
bafta.

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Le poti imbina pe amandoua.Cand vei renunta la rugby afacerea cu stupi va fi in plina ascensiune.

| Onisim13 explică (pentru mira):

Pai daca le imbin eu cu rugby-ul plec fiind din Iasi plec pe la constanta Bucuresti depinde unde ma trimite...albinele cui o sa le las.

| oprescudorin11 a răspuns:

Pe amandoua, albinele nu au nevoie de grija la secunda. Ca si femeile. Daca stii sa le cresti o sa ai timp si de apicultura si de antrenamene sau meciuri.Clar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta-i tare de tot laughing ce are una cu alta omule? fiecare avem cate-un hobby sau mai multe, poti sa faci ce-ti doreste pipota dar totul sa fie pe gustul inimii tale si sa fie legal, numai si numai legal

| KateMiddleton a răspuns:

Albine

| FrumoasaTa a răspuns:

Albine...E super tare

| firstboy a răspuns:

Albine clar, cu siguranta.happy

| miru20cmrecords a răspuns:

Ce iti place mai mult.

| bunelutu a răspuns:

Fale pe amandoua ca ai timp

| Ruxy5 a răspuns:

Sportul e foarte important, dar cred ca albinele ar fi cea mai buna alegere!

| ILoveMusic25 a răspuns:

Pai fa ce-ti place tie big grin

| asdfbc a răspuns:

Cu albinele ca faci profit...pe stup la mine se vinde cu 500 leiwinking

| badbehaviourr a răspuns:

Păi nu te lăsa de rugby dacă-ţi place, dar apucă-te şi de albine pentru că ţi-ar putea folosii mai târziu.

| Lorena011 a răspuns:

Eu zic albine ..si tatal meu..este albinar. ..si scoate bine cu ele! iti trebuie vara timp cam multicel! Succes!

| alamicu1 a răspuns:

Ar fi bine cu albinelewinking