| BRG a întrebat:

Bună seara cîți dintre voi a-ți avut pe vremea lui Ceaușescu televizor color și video, și cum vă simțea-ți?

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

In 1987 au luat casa bunici mele sa faca un bloc pe locul unde era casa si ea a primit 60. 000 de lei. Noi am primit bani si am cumparat `88 un video recorder pentru 50. 000 de lei: Televizor color aveam deja (unul romanesc, nu mai stiu cum sa numit).

3 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Parintii mei au fost niste oameni normali, adica muncitori si nu aveam tv color. primul l-am avut prin 91-92 daca nu ma insel.

| enam2000 a răspuns:

Pe vremea lui "Ceasca" laughing nu eram nascut, insa parintii mei aveau tv color dar mi-au povestit ca degeaba il cumparase ca TVR-ul tot alb/negru transmitea...pff laughing si sa te uiti la aceleasi filme straine pe casete video, pe care le procurai cu maaare greutate, devene plictisitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam televizor alb-negru atunci, nu color, era un lux pe atunci sa ai conditiile de acum.Insa si lumea era mai altfel, dupa parerea mea, nu ca acum cand degeaba ai de toate daca nu ai langa tine un suflet care sa te inteleaga la nevoie.Fiecare intelege ce vrea aproape nu mai poti fi tu insuti acum, fiecare om te vede asa cum vrea, nu cum esti tu in realitate...Pacat,erau vremuri mai bune atunci, cu siguranta lumea nu va mai"evolua"niciodata in bine ci in tot mai rau pe zi ce trece...