| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună seara TPU, am 16 si fumez in general 3-4 tigari pe zi, intrebare 3-4 tigari pe zi imi pot afecta performantele sportive si daca da, cum as putea sa nu mai fumez deoarece vreau să renunt si nu stiu cum? Imi puteti da niste sfaturi, va rog?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai sa faci cardio ca ajuta la slabit. Tigarile mai scad pofta de mancare.

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Deocamdata nu iti afecteaza performantele sportive pentru ca e prea devreme sa fie afectati plamanii, insa trebuie sa te lasi de urgenta, ca apoi mai tarziu o sa suferi rau.
Iar sa nu mai fumezi ce sa zic, o saptamana fumeaza 3, alta sapt 2, alta sapt una si apoi deloc.
Ca sa nu opresti brusc si sa ai nu stiu ce stari.

Sau nu mai fumezi de maine si gata daca vrei cu adevarat, daca nu te opresti inseamna ca nu vrei cu adevarat.

| Habarnuamcenumepum explică (pentru Mosotti):

Mă gândeam ca eu fac cardoi adica sunt obez am 1.95 inaltime si 131 kg si ma gandeam ca tigarile cat timp dai jos te sjuta ca stiam ca ard calorii tigarile daca ju ma insel?

| Mosotti a răspuns (pentru Habarnuamcenumepum):

Pai sa faci cardio ca ajuta la slabit. Tigarile mai scad pofta de mancare.

| T0T a răspuns:

Îți afectează sănătatea.

| 1997onur a răspuns:

Bro sincer îți spun din toată inima cu adevărat lasă-le le dale dracu de țigări de tot frate nu-i ceva sănătoas și nici normal sau bun țigările poate să-ți stea inima Doamne ferește știai asta poți face multe boli mai ales cancer la plămâni din cauza la rahaturile astea de țigări lasă-le frate nu-i bine nici sănătos nu înveți inimic de la țigări și nici nimic sănătos nu este acum au mai și scos țigările astea electronice cu multe arome ca copii sa cada pe mâna la rahaturile astea și le distruge sănătate dale dracu frate nu-i bine deloc și nici sănătoas și nici normal țigările astea.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Odată ieșisem la fotbal cu colegii, la ora de sport. Noi jucam cu o altă clasă (care aveau și ei sport) și doi băieți de liceu care li se alăturaseră, chiulind de la biologie. În timpul meciului, unul din ei obosește, se întinde pe jos și murmură: "Mamă! ce fac țigările astea din om!".