| Marcel5533 a întrebat:

Buna Seara TPU! Am o întrebare...
Unde as putea sa reclam o persoana care face spalare de bani si anunite "combinatii" ilegale pentru care sa se ia si niste masuri avand in vedere ca are "pile"

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La Politie!
Dar nu uita sa aduni probe si dovezi, ca sa le poti prezenta Politiei, fiindca fara probe nu ai nici o sansa sa fii ascultat si sa se ia masuri impotriva acelora.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La anaf

| Marcel5533 explică (pentru suntserios):

La anaf are si pile asta e idee nu o sa se intample nimic...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aduni mai multe dovezi incriminatorii, si le trimiti anonim atat in mass-media (la site-uri de stiri, pagini de Facebook, Instagram, etc), cat si la autoritatile competente.

| Miruna333 a răspuns:

De ce i-ai face rau unei persoane care nu ti-a facut nimic?
Asta e rautate curata. Daca nu bate, nu da in cap, lasa-l in pace. Mi-ar fi scarba de mine si n-as mai putea sa pun bine capul pe perna stiind ca cineva este dupa gratii din cauza mea, nefacandu-mi nimic. Ai grija ca snitches get stitches!

| MistarGoGu a răspuns:

Nu ITI recomand! Daca omu e " bazat " afla cine l-a turnat si iti complici viața INUTIL! Si din moment ce faci o reclamație esti chemat ulterior la procese! Nu este ca in Caragiale " sa o dai anonimă! "!

| MistarGoGu a răspuns:

Lucra maica -mea ca magazioner la o fabrica de mobila prin
Brasov *( 2005 - 2014 ) iar patronu " arunca " cu mobila pe la ANAF, OPC, Poliție, ITM! De soferii lui care transportau marfa nu se " lua " nici dracu in trafic!
Asa ca stai pe fundutu tau ca te lupți cu morile de vand " bonus " iei o smardoiala de la vreun " bombardier "!