| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, stiti ce-i acela aparat de schimbat valuta? Adica bagi 100 de Euro si ti-i schimba in lei? Ei, eu azi am pus 100 de euro in aparat, am cerut si chitanta dar n-am primit chitanta, pur si simplu aparatul nu mi-a dat chitanta.Asta inseamna ca eu am dereglat aparatul de schimb valutar? De ce n-a iesit chitanta oare, si ce patesc daca se afla ca am dereglat eu aparatul? Daca aparatul s-a dereglat, iar acuma da bani mai putini sau mai multi? Ce patesc? Va rog daca aveti parinti care lucreaza la banca, sau daca lucrati la banca sa-mi raspundeti big grin

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Te duci frumusel la un birou din banca si ii spui lu tanti sau nenea ala de acolo ca nu ai primit chitanta si ca vrei chitanta. sunt obligati sa elibereze chitanta. dar asta ideal ar fi fost sa te duci atunci pe loc.

| anonim_4396 explică (pentru Danzell):

Si daca n-am primit chitanta, si a ramas acolo in aparat, ce patesc eu?

| Danzell a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai citeste o data ce am scris mai sus. trebuia sa te duci atunci pe loc la un angajat si sa ii spui ca nu ai primit chitanta...