| Boicu_Daniela_1990 a întrebat:

Bună seara tuturor! Ce înseamnă când îți intră o șopârla în casă? Mie îmi este frică de ea, s-a ascuns în salon, dar am lăsat ușă la balcon deschisă, poate o să plece singur. Nu aș vrea să-i fac rău.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| ShaOfHatred a răspuns:

Înseamnă că ți-a intrat o reptilă în casă. Șopârlele de la noi nu sunt periculoase, mai ales cele comune. Ele or să încerce să te ocolească cât de mult posibil. Crede-mă, îi e mao frică șopârlei de tine decât ți-e ție de ea. Also, dacă se simte încolțită poate să-și detașeze coada, deci să nu te sperii. Ea e ok după ce-și pierde coada că oricum o să o regenereze.
Ca să o prinzi, efectiv faci un trap cu mâncare și o acoperi cu un bol sau oală, apoi o duci în natură și o eliberezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înseamnă când îți intră o șopârlă în casa : pai înseamnă ca șopârla s-a rătăcit într-un fel sau altul.

| DovleacTurbat a răspuns:

Update: a ieșit? laughing

| Boicu_Daniela_1990 explică (pentru DovleacTurbat):

Nu știu dar sper că a plecat. EU știam că Este semn bun bucurie noroc ect. Dar văd aici niște răspunsuri de rahatul

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Boicu_Daniela_1990):

Pai într-adevăr, "semnele" astea nu au nimic real/concret la bază. Nu te încrede în așa ceva. Caută bine prin toată casa, nu cred că ai vrea sa o găsești prin oala cu ciorba laughing sau sa se urce noaptea pe tine.
Caută să n ai ceva gauri de acces prin pereții casei ceva, pod etc.

| T3PdAe a răspuns:

1. Ca ti-a intrat in p1m o soparla in casa si 2 nimic ****. Terminați sa mai credeti in prostii d-astea babesti ca e cringe