| lorealina a întrebat:

stie cineva despre agentia www.job4hostess.ro? sau cineva care a plecat cu aceasta agentie?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca respectiva firma de selectie si plasare forta de munca NU percepe comisioane de la aplicanti poti sa-i acorzi un grad sporit de incredere--- firmele serioase, isi iau comisioanele de la firmele angajatoare straine care doresc sa aiba angajati romani.

Singurele costuri pe care un aplicant ar trebui sa le achite acestor firme ar fi cele pentru traducerea si legalizarea documentelor pe care trebuie sa le prezinte in procesul de selectie. Daca aplicantul are documentele traduse si legalizate(apostilate) atunci nu mai trebuie sa plateasca nimic firmei de selectie forta de munca.

| doctorandus a răspuns (pentru alessia5158):

Lol, ce prostie: angajatorii dau bani, nu iau bani!

Adica un angajator nu ia bani de la angajati.

| AmiraGodan a răspuns:

Si eu vreau sa stiu daca a plecat careva prin agentia Job4hostess. Ma tot uit pe site-ul lor si cam la toate arata salariile destul de bunisoare, cazarea etc. Dar nu am mai plecat niciodata printr-o agentie si nu vreau sa risc. Doar daca a plecat cineva si sa ma intalnesc cu acea persoana, sa stiu sigur ca totul a fost ok...( ca nu au fost obligate sa se prostitueze, etc)

| Precup_Alexandra_1992 a răspuns (pentru AmiraGodan):

Ai plecata pana la urma cu aceasta firma?

| corinapetro a răspuns:

Eu am fost plecată de 6 ori cu job4hostess. De 2 ori in Italia, o data in cipru si de 3 ori in Turcia. Sunt foarte seriosi, totul a fost asa cum mi-au spus in tara, am lucrat cu carte de munca, salariul la timp, job-uri serioase in nici un caz nu a fost vorba de prostitutie.Nu am platit nici o taxa. inainte de aceasta agentie am am fost plecată prin alte 2, dar iti spun sincer ca aici e seriozitate maxima, iar domnul Dany(manager), m-i se pare cel mai serios, ce a promis aia am primit, fara inflorituri ca in alte parti, plus ca te poti baza pe el la orice oră sau orice problema.
Din punctul meu de vedere sunt cei mai seriosi.

| teia123 a răspuns:

Bună și eu as vrea sa știu mai multe despre job4hostess... As vrea sa vb k cineva care a plecat cu ei.