| anonim_4396 a întrebat:

Bună, stimate domnișoare, cum va simtiti cand sunteti pe tocuri si cat de des purtati voi tocuri? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Camelia93 a răspuns:

Buna intrebare! Pai sincera sa fiu port doar la nunti si alte evenimente. deci nu prea des... in rest doar talpa plata. Oricum pe net nu stiu ce sa mai scrie negativ despre talpa plata cum ca ti-ar provoca hernie de disc si ciocuri in calcaie..numai numai sa-si vanda ei tocurile insuportabile.Chiar era la un moment dat un video educativ cu un schelet ce mergea /dansa pe tocuri si arata cata presiune pe coloana poate provoca aceste criminale instrumente.+ Sotul meu este doar 4 cm mai inalt decat mine, deci clar fara tocuri. Zi faina!

17 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Ma simt mai inalta cu 12 centimetrii atunci cand port.La ocazii mai port acum tocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu port tocuri zi de zi, dar port. Mă simt puțin incomod, mai ales dacă stau foarte multe ore încălțată cu încălțări cu toc, dar post sa zic că mă simt mai feminină, mai încrezătoare, iar ținutele arată mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am purtat niciodată tocuri, probabil pentru că nu aş fi avut ocazia să le port și plus că nu mi se părea comod, dar acum chiar mă gândeam să îmi iau și eu ceva cu toc, nu știu, trebuie să reflectez asupra situației.

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu cumva erai de sex masculin? thinking

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Nu, dar mai scriu și la masculin plus alte chestii, place...hee hee

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok thinking Ai zis aseară că vrei sa fii cavaler de onoare, nu de alta laughing

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Eu ma plimb cu ale mamei prin casa. XD

| August99 a răspuns:

Nu port tocuri imi plac tenisii

| Elide a răspuns:

Doar la ocazii speciale atât!

| Andwta a răspuns:

Cand port tocuri ma simt mai frumoasa. Foarte rar port. Prefer ceva comod.

| Ralukafay a răspuns:

Eu nu port des tocuri si totusi port, le port prin curte si cand le port prea mult incep sa ma doara picioarele, sa simt furnicaturi.

| Fumiko a răspuns:

Port rar tocur.
Ma simt bine pana in momentul in care mi se fac rani sau stau prea mult in picioare.

| Sfaterly a răspuns:

Bună!
Eu mereu pățesc să mă roadă când port pentru prima dătă o pereche de pantofi. Mai mult de 5 ore nu cred că rezist pe tocuri..eu sunt făcută pentru adidași laughing dar port și tocuri la anumite evenimente sau când ies în oraș, la un restaurant ceva. big grin

| octaviatatar a răspuns:

As purta tocuri intr-una doar ca nu din acelea super inalte ci doar talpa inalta

| Papusel24 a răspuns:

Prefer platformele happy

| Elena567223 a răspuns:

Eu nu port aproape deloc... doar la evenimente foarte importante.
Eu ma simt foarte incomod. Nu simt ca tocurile ma reprezinta ca femeie.
Oricum nu ma deranjeaza sa vad la altcineva, e in regula daca tie iti plac.

| EricaElena a răspuns:

Nu port tocuri. Le detest. Port foarte rar, doar la ocazii speciale.