| robertaprioteasa a întrebat:

Stiti cumva daca in taberele studentesti se pot lua insotitori? Daca da, care este suma pe care trebuie sa o plateasca? Sau pot intra "pe neve"? laughing Am inteles ca multi nu declara insotitorii si pot intra fara sa plateasca, asta daca cei de la receptie nu isi dau seama. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Accesul in taberele studentest se face de obicei pe baza unui chestionar ( in care esti intrebat printre altele ce vrei sa faci in tabara, daca esti vegetariana, daca ai vreo alergie alimentara etc ) cat despre insotiori daca ai dreptul legal la unul poate veni eu in 3 ani de cand tot sunt in organizarea de tabere nu am auzit pe nimeni sa intre pe neve pentru ca rezervarea camerelor se face in functie de participanti deci aia pe neve ar dormi pe jos, ar manca pe jos etc deci nu se poate ca organizatorii sa nu vada ca cineva e in plus ca vorba aia nu sunteti lasati acolo de capu vostru