| dyanna_7195 a întrebat:

stiti vreun site, de unde pot lua o sceneta, amuzanta, dar scurta?
La scoala facem un mic carnaval, si vreau sa interpretez ceva big grin
Gen " D'l goe, sau nu stiu
fUNDAAA SI PUNCTE love struck

2 răspunsuri:
| deeitza a răspuns:

Pai cauta pe didactic.ro

| Phutui a răspuns:

Dyana gandeste-te la ceva original;
noi la scl, am facut tot asa o scurta scena de comediebig grin
cu doi politisti care merg sa aresteze o vrajitoare. pe unul in chema justi(de la justitie) iar pe celalalt mili(de la militie). si intra astia la vrajitoare... si ii cer sa ii ajute sa vorbeasca cu bunicul lor mort! ea le cere s apuna mainile pe masa si sa se tina de maini. iar vrajitoare striga NECURATE sunt mainile voastre, mergeti si va spalati. de unde stau ei pana la un lighean sa fie o masa (pupitru si un scaun) si vrajitoare le zice : de acu sa nu uitati sa va spalati p maini dupa fiecare masa si scaun! ii intreaba vrajitoarea de plata si ei zic, va dam o gaina neproductiva, un caine lenes, un cocos si cateva oua. vrajitoarea ii intreaba de cate oua e vorba la care ei raspund "toate doua"...si poti invoka spiritul, faceti masa sa se tremure prostii de genu.si chemati un pers cunoscut de toti si faceti putina caterinca la adresa lui.gen napoleon sa il invoce pe el. si sa zica o faza de genu, eu sunt napoleon bona-parte.la care ei bona-ziua lasa ca vrajeli de astea cunoastem si noi sa povesteasca despre luptele sale etc prostii de genu nu-s cat de bine m-am exprimat dar sper sa te ajute