| chemicalX a întrebat:

stiu ca suna stupid, in primul rand, dar am ceva sa zic.
De fiecare data cand visez ceva, uneori, se intampla a doua zi exact asa!
De exemplu, vara trecuta, am visat ca m-am trezit si am dat drumul la televizor la realitatea, era o reportera si un anunt acolo spunea : "Un tanar a intrat in mare." Si a doua zi, cand m-am trezit, am dat drumul la televizor, era aceeasi reporterita, si anuntul spunea "Un tanar a intrat in mare si s-a inecat."
Si alt exemplu, se facea ca eram la scoala, si o profesoara m-a scos la tabla, mi-a spus o fraza, sa o analizez. A doua zi, ne intreaba cine vrea sa iasa la tabla, am ridicat mana, m-am dus si mi-a spus fraza care era acea din visul meu. Inca mai am chestii din astea si ma sperie.
Sunt cumva un medium sau ce?laughing
dau funda pentru pareri/comentarii. big grin

Răspuns Câştigător
| USAGirl a răspuns:

Probabil esti. Cine mai stie in ziua de azi. Dimineata cand te trezesti noteaza intr-un caiet ce visezi si daca e ceva legat de scoala ca te asculta la vreo materie sa inveti bine la materia respectiva. Si mie mi se mai intampla. Poate ai visat si rapunsul pe care til dau. Fundaa? :X

5 răspunsuri:
| xPinkSunShine a răspuns:

Buna!

Si mie mi se intampla foarte des lucruri din acestea.Se pot numi "previziuni".Dar totusi... nu stiu ce sa spun! Probabil ne gandim prea mult la ceva, apoi visam si apoi ni se intampla.
Nu gasesc nici o explicatie.
Cat despre "medium" nu stiu daca se poate numi asa.Probabil receptezi mai bine unele semnale.
Am citit si eu cate ceva de pe niste site`uri cu vise,previziuni, etc.
Cauta si tu si informeaza`te!
Pa, pa!

| IuLyuTzZikA a răspuns:

Este un caz ciudat dar totusi in acelasi timp super...

Intamplarile bune sa le apreciezi iar cand visezi ceva rau mai bine nu iesi din casa sau evita locul respectivwinking...

Ciudat dar chiar super asa as vrea si eu sa fac:X

| ÖpëиTPU a răspuns:

In clasa a 10'a o sa inveti la psihologie.Si mie mi s-a intamplat sa visez ceva si a 2 zi sa fac acel lucru pe care l'am visat spunand da parca am mai facut asta sau am mai vazut asta.

| sorina222 a răspuns:

laughing nu stiu n-am nici o idee, da nu cred ca e ceva cu constita ta ca si mie mi se mai intampla

| TeDii a răspuns:

Buna! M. mai nu stiu ce sa-ti spun.

si mie mi se mai intampla chestii d-astea...

incerca sa nu te mai gandestila ce ai vrea sa faci, poate asa nu o sa se mai intample...