| dan_2834 a întrebat:

Stiu ca uleiul de ricin este bun pentru cresterea parului... dar cum se aplica pe par? Se aplica sub forma de masca sau se da cu ulei pe par pur si simplu si apoi se samponeaza? ast pareri de la cei care l-au folosit

3 răspunsuri:
| adyth a răspuns:

Trebuie sa iei foarte putin pe varful degetelor si sa aplici la radacina masand. Atentie, este foarte uleios si necesita samponare si clatire, chiar si dupa acestea parul tot ramane putin gras... de aceea trebuie sa aplici foarte putin.

| Roxxet01 a răspuns:

Eu folosesc impreuna cu vitamina A, [e buna pentru varfurile despicate], le impreuni si aplici cate putin la radacina, apoi stai 30m si te speli [de 2-3ori sa samponezi] happy

| Karinna_5223 a răspuns:

Se aplica sub forma de masca, o lasi sa actioneze vreo 40 min apoi iti speli bine parul.