| XxGeorgiana01yu a întrebat:

Bună! sufar de 9 luni după fostul,el s-a dus cu alta, știe cineva cum să numai fiu o fata loială?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rămâi loial pentru tine. Nu-ți abandona loialitate și nu te pierde. Omul care se pierde ajunge rău rău rău rău de tot....foarte rău rău rău de tot... Nu-ți arăta sufletul și inima oricui. Există un Dumnezeu fi conștient de asta. Loialitatea față de tine (de tine) este mult mult mult mult mai importată și valoroasă decât săle demonstrezi altora ca nu-i cum cred ei ca este de fapt. Nu-ți vinde loialitatea față de tine pentru nimeni și nimic in lume asta și pământul ăsta. Rămâi loială ție și lui Dumnezeu.

44 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Loială cui? Fostului?
Trăieste-ti viata! Si uită-l.

| MarianWLF a răspuns:

Alege-ti mai cu atentie viitorul partener, nu trebuie sa te razbuni, cand dai de persoana potrivita se vor topii toate durerile trecutului.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa fii fericit ca ai scapat de un curvar, care oricum nu te iubea, daca s-a dus dupa alta femeie. Dupa un asemenea barbats sa nu suferi niciodata, ca nu merita.

Bucura-te ca esti singura, acum avand sansa sa-ti gasesti pe altcineva, care sa te iubeasca si pe tine si sa-ti fie alaturi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

1onur delireaza. In cazul tau, ceva alcool posibil sa ajute. Sau sport. Sau sa discuti cu cineva pe bune. Si sa lasi timpul sa isi faca treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt prea inteligent pentru tine nebunule dacă stai cu mine 5 minute te vorba o iei razna și atunci vedem cine este nebunul dintre noi doi 1 iar doi uitate ce sfat îi dai la fata se bea alcool deci ce nu mai zic nimic ma dapășesten înțelepciunea ta iar 3 când vorbește de mine și menționează mă nu așa pe la spate și când te vezi cu mine față în față sa tremuri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Amuzant, dar nu esti. Nu i-am zis sa devina alcoolica. Dar in loc sa stai sa plingi de dorul unuia-uneia care nu merita, mai degraba iti faci o rata-un pui-o bucata de bivol cu legume si savurezi cateva pahare de vin de unul singur/una singura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

- _O

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Când iubești cu Adevărat da cu Adevărat te deci pe viață. Nu te ascunzi după băuturi și rahaturi. Înduri totul Absolut Absolut totul până în ultimul strop de sânge... Sa iubești cu Adevărat nu înseamnă doar fericire da nai cu sa înțelegi tu maestre ești trecut prin viata așai? Așai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pot eu sa ma apuc de bautură și ori cine da nu asta este soluția nu asa trebuie sa fie maestre

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Induri ca ce? Orice are termen de expirare, chiar si relatiile, si uneori oamenii se schimba prea mult pentru a mai putea fi impreuna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Înduri TOT DA TOT. sa iubești cu Adevărată nu înseamă doar fericirea Adevărată.

Mustafa Onur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Bautura nu este soluția la absolut nimic în viață.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti masochist si ai iluzii de nemurire, desigur.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e solutia, dar poate fi stimulentul solutiei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Băutură nu este solutia la absolut nimic în viața asta.

Când iubești cu Adevărat da cu Adevărat nu mai exiști tu ca omul și omul pe care îl iubești te face sa exiști cu Adevărat pentru ca ea da viață sa poți trăi cu Adevărat. Restul este nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tu încă te iubești pe tine și nu ști ce înseamnă să iubești pe cineva mai mult decât pe tine însuți și orice sa iubești cu adevărat înseamnă să mori pentru tot ce iubești cu adevărat eu sunt pregătit sa mor pentru ia și o iubesc mai mult decat Dumnezeu și pe mine însumi eu exista dacă ia este lipsa ei eu nu exist.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Când o sa renunți cu Adevărat la tine însuți pentru tot ce iubești cu adevărat da cu Adevărat și ești pregătit sa mori pentru inima aia și sa iei la ochi absolut orice pentru inima pe care o iubești cu adevărat Atunci o sa înțelegi. Abia atunci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tu te iubești tu cu Adevărat pe tine însuți prea mult sa renunți la tine. Eu am renunțat la mine pentru ia orice ar fi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa nu exageram. O dai in lirisme pe aici. Imi place poezia, dar e bine sa pastram si o doza de realism.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TornadoIDS):

-_-

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TornadoIDS):

Du-te ba copile la colindat ce dracu ai a intrata satana in tine

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TornadoIDS):

Tu nai ținut în viața ta un pahar cu ceai cald în mână vrei sa ți Aka? Ba ba du-te ba și colindă duceatai lângă tata săte.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru TornadoIDS):

Wtf ce meh meh ma? Du-te ba cu akaul tău

Răspuns utilizator avertizat
| XxGeorgiana01yu explică (pentru TornadoIDS):

Mai bine ne lasi tu in pace! Ori ești adult și spui civilizat ce ai de spus, ori mai bine taci!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehe, sigur. Si ea ce simte? Ca are la picioare un fraier pe care il poate juca cum vrea ea...

| relian a răspuns:

Ce spui tu nu are legatura cu loialitatea, are legatura cu sentimetele tale legate de un partener.
Nu ai cum sa schimbi asta, ceea ce simti este ce simti, nu poti sa faci nimic pentru a atenua un sentiment pentru cineva, sa spui stai, pe asta trebuie sa il iubesc, sa simt pentru el mai putin.

Asa te-ai nascut, daca se intampla ce ti s-a intamplat tie, o sa suferi.Alte persoane au sentimete mai slabe, ceva gen cum is si bauturile alcoolice, unele mai atri, altele mai slabe.

Is oameni care si dupa ani de zile sufera.O sa treaca, trebuie timp mai mult la tine, dar va trece.
Nu stiu cei aia loialitate in cazul asta, ori nu vad legatura cu ce spui ca ti s-a intamplat.

Cauta sa iti ocupi timpul cu ceva, sa nu mai stai cu gindu la fostul, cauta sa iesi, sa intilnesti oamenii noi, barbati, asa o sa iti fie mai usor, poti gasi si un alt tip, in felul asta vei uita pe fostul.

Daca stai in casa si doar te gindesti ca te-a lasat ala, bine sigur nu-ti va fi nici mai departe.
Cum am spus, nimeni si nimic nu iti poate lua ce simti tu acum, trebuie sa teci prin astea, sa te vindeci singura, nu exista ceva sa spui gata a trecut, ce simti nu este o dure de cap, la care se ia o pilula si gata durerea.

| lpavel a răspuns:

Loiala in ce sens? Devreme ce nu mai esti cu el continuati viata!
Nu mai ai ce sa faci, nu te mai gandi la el ca mai rau iti faci, incearca sa uiti de el, iesi cu prietenele... fa-ti un program incarcat incat sa nu ai timp sa te mai gandesti la el! Stiu ca e greu dar cu cat uiti mai repede de el cu ata it va fi mai bine! Viata nu se invarte in jurul unei singure persoane!

| Hyperion7 a răspuns:

Părerea mea imparțială sună așa:Te-o părăsit fostul, bun și care e problema?
Voiai să stai într-un mediu toxic? In loc sa te bucuri de libertate, tu ii plângi de milă sau ...cumva plângi că nu ai reușit să îți găsești și tu unul?
Sincer thinking

| XxGeorgiana01yu explică (pentru Hyperion7):

Când vorbesc cu unu alt băiat pentru relație, ma simt depărca îmi intra un cuțit in inima.

| Hyperion7 a răspuns (pentru XxGeorgiana01yu):

Atunci înseamnă că relația a avut anumite momente toxice,daca nu a fost chiar complet toxica, iar faptul că te mai amăgești cu versiunea lui, dinainte sa își dea arama pe fata, in loc sa treci și tu pur și simplu peste...o să te cam încurce.
A fost doar o simpla relație până la urmă, viața merge înainte! Serios!

| XxGeorgiana01yu explică (pentru Hyperion7):

Este posibil să aibă un copil, cred! Și am in minte decât sinuciderea ...cu câte zile trec mai multe cu atât regret că nu am făcut-o demult...

| Hyperion7 a răspuns (pentru XxGeorgiana01yu):

Ok,vrei sa te sinucizici,și crezi că dacă o faci, vei fi înrămată și aplaudată pentru gestul tau? Din contra.
Vei fi catalogata drept cea mai lasă și slabă persoana de pe planeta.
Daca nea bula și-o făcut relație și te-o lăsat,cum adică? El e mai capabil decât tine?
Bun,nu poți că tot te gândești la el,du-te la un terapeut sa te vindece.
Sinuciderea ar trebui nici să nu fie pe lista!
O să zic un adevăr dureros care nu îți va conveni,dar asta e.
Ești egoista! Foarte egoista!
Doar pentru că ție nu îți cântă viața în strună cum ii canta lu' fostul'tu,îți iei tu darul divin și îl dai celui necurat.
Gândește-te că alții o duc și mai rău,alte femei ar da orice sa scape de foștii lor toxici,dar nu pot! Iar tu,că ai scăpat,încă te mieuni că tot te gândești la el.
Încă o chestie,bananierul are banane pentru toată lumea,iar dacă fostul-tu o fost unul toxic,mergi înainte! Viața e mult mai grea de atâtbig grin
Așa că,fii recunoscătoare pentru experiența prin care ai trecut,învăța ceva și mergi mai departe!
Uneori ești nevoit să îți lingi rănile și să pleci,asta e, se mai întâmplă! Dar viața nu trebuie sa stea blocată, trebuie să meargă înainte.
Atenție, ce ți-am zis, nu ți-am zis sa mă iau de tine, ci ți-am zis verde-n față care e chestia.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa trăiești în destrăbălare și la vedera lumi sa arăți tu ce poți și ce rău poți fi și ce rău poți face ăsta orice om poate face. Orice cine se poate duce în cluburi ori cine se poate culca cu ori cine oricine poate sa se drogheze ori cine poate face orice da nu oricine îl alege pe Dumnezeu săi rămâne lui loial să rămâne loial omul față de El însuși și de Dumnezeu.

Omul fără Dumnezeu este nimic Absolut nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Lareas a răspuns:

Ne putem cunoaște. Câți ani ai?

| XxGeorgiana01yu explică (pentru Lareas):

Bună,da

| XxGeorgiana01yu explică (pentru XxGeorgiana01yu):

Simona_maria01,Instagram