| xDxDxDxDxD a întrebat:

Buna happy Sunt cam nelamurita ce optiune sa pun pe locul al doilea la admitere.Pe primul va fi Mate-info la un Colegiu National,nu-mi fac deloc probleme in legatura cu media ci ca nu o sa fim destui in clasa.Sa revenim : M-am gandit pe al doilea sa fie tot mate info dar la alt liceu, din cate am auzit acolo sunt doar copii de bani gata si cam neintelegatori Sau Stiintele naturii la Colegiul de mai sus insa aici dau inca 3 colegi de ai mei si abia astept sa scap de unul dintre ei deoarece este insuportabil.Voi ce ati alege in locul meu? vreau doar pareri.
p.s. In caz ca va ganditi sa ziceti ca la mate info va fi greu,stiu asta deja, insa imi place matematica si cred ca ma voi descurca.

2 răspunsuri:
| queenofsaigon a răspuns:

Nu te gândi la colegi. Gândeşte-te în primul rând care e liceul în care eşti sigură că vei învăţa ceva, şi încă ceva ce îţi trebuie pe viitor. Colegii se schimbă pe parcurs, se mai mută, poate nu sunt acceptaţi, poate picaţi în serii diferite, etc. Dacă îţi place matematica, alege mate-info. Materiile sunt cam aceleaşi la ştiinţe ale naturii şi mate-info, dar matematica e mai uşoară la prima. Dacă îţi place totuşi, şi ştii că nu o să ai probleme, pune mate-info şi la a doua opţiune.