| Pisucuța a întrebat:

Bună sunt cam sfioasă și nu prea am prieteni.sunt acel gen de persoană care e mai necomunicativa pentru ca sunt foarte timidă. Puteți sa-mi dați sfaturi, sa-mi spuneți ce Aș putea face! Va rog!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce e rau la tine sa stiu si eu? si eu sunt asa de asta te intreb asta, ce e rau in a isi iubi singuratatea?

| gemeni6226 a răspuns:

Si eu am fost timida in societate cind am fost tinara,asta din motiv ca ma simteam complexata de fete mai frumoase si mai bogate,asta pina cind am mers la servici si era un chef, si acolo stateam timida, tacuta, la care o colega mai in varsta mi-a zis:apoi mai vorbeste si tu fata ceva ca asa in veci nu te mariti! Da zic eu:ce sa vorbesc? Orice ce iti trece prin minte. Apoi am incercat sa zic si eu cate ceva si spre mirarea mea nimeni nu a ris sau nu s-a uitat in alta parte cum m-am asteptat ci au raspuns la ceea ce am vorbit si de atunci m-am eliberat de stresul de a vorbi cu oamenii, ba am devenit o persoana foarte comunicativa.Comunic oriunde imi face placere sa stau de vorba cu oamenii.In statia de autobuz, ldaca ma duc la analize medicale, in magazin, la servici, peste tot.