| luxaees a întrebat:

Buna, sunt clasa a 9-a si vreau sa ma transfer in clasa a 10-a la liceu de arte " Octav Bancila " din Iasi si am niste intrebari.
1. Cand e sa ma transfer, trebuie sa dau ceva test? Daca da, de care?
2. Cum e la camin acolo? Sunt si camere doar de o persoana?
3. Cum e lumea acolo?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

1. La arte este aproape imposibil sa te transferi, fiindca sunt examene obligatorii si eliminatorii de talente si mai apoi, sunt 20 de locuri pe fiecare clasa, iar daca clasa este completa, nu ti se aproba transferul.

2. Nu exista camine cu camere de 1 persoana la liceu si nici macar la facultate, ca nu stai la hotel, ci la un camin scolar unde sunt 4-6 paturi in camera, baie comuna si cantina.

3. Cum sa fie, ca orice scoala cu prentii, s einvata pe rupte, este concurenta mare, rezista numai cine munceste pe rupte si toceste, samd.